TÄVLINGSPROGRAM 2017

Senast uppdaterad  17-06-03

Jan Feb Mar Apr Maj Jun
Som pdf-fil   som  Excel-fil
= ingår i Rankinglistan
Nya ändringar och tillägg
Tidigare ändringar och tillägg
Kretsutbildningar & -info
Utgåva 4
 

Januari

   

  

   

   

 

 

fre 6 Trettondagssmällen Kombi Enköping Pk ENA ABCRM  
lör 14 Stockholms Snabbserie 1 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk

C+Ö(CB)

Nat.

sön 15 VästbergaEken prec The Target Ekens Psf AB Krets
lör 21 Stockholms Snabbserie 2 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk

C+Ö(CB)

Nat.
lör 28 Stockholms Snabbserie 3 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk

C+Ö(CB)

Nat.
sön 29 Lilla Håtunaleken luft Håtuna Håtuna Pssk   Nat.

Februari

   

       

  

   
lör 4 Stockholms Snabbserie 4 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk C+Ö(CB) Nat.
sön 5 Kurs: Vapenkontrollant utbildning Stockholm Kretsen    
lör 11 Stockholms Snabbserie 5 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk C+Ö(CB) Nat.
sön 12 Vinterfältskjutning fält Faxan Skyttecentrum Uppsala-klubbar ABCR Nat.
lör 18 Stockholms Snabbserie 6 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk C+Ö(CB) Nat.
sön 19 Grimsta Cup 1 spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C  

Mars

   

   

   

  

   
sön 12 Militär Snabbmatch 1 milSnabb Hallsta Salems Pk ABCR Krets
"-" Grimsta Cup 2 spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C  
lör 18 Snöbollen prec Sanda Skyttecenter Gripen Pk ABC Nat.
lör 25 Militär Snabbmatch 2 milSnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR Krets
sön 26  Fältserien 1 fält Eggeby Upplands Väsby Psk ABCR Nat.
tor 30

-- KRETSENS ÅRSMÖTE --

  Karlberg Kretsen    

April

   

   

   

   

   
lör 1

KrM Magnumfält M7/Groveken 1

M-fält Livgardet Ekens Psf M +Nat.
sön 2 Sveakombinationen prec Almnäs Pk Svea Ing 1 ABC Nat.
mån 3

-- Stockholmsserien börjar  --

prec Föreningsvis Kretsen ABC Nat.
lör 8 Håtunaleken prec Håtuna Håtuna Pssk ABC Krets
sön 9 Militär Snabbmatch 3 milSnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR Krets
lör 22 Mälarskottet vår prec Sätra Mälarhöjdens Ps C Krets
"-" PPC-Cupmatch Lövsta PPC Lövsta Lövsta Skf   Nat.
sön 23  Fältserien 2 fält Norrtälje Roslagens Ps ABCR Nat.
"-" PPC-Cupmatch Haninge PPC Sanda Pk Haningeskyttar   Nat.
lör 29

KrM Magnumprecision M7

M-prec Sanda Handens Psk M KrM
"-" PPC-Cupmatch Grödinge PPC Hacksjön Grödinge Psk   Nat.
sön 30 PPC-Cupmatch Grödinge PPC Hacksjön Grödinge Psk   Nat.

Maj

   

   

   

 

   
mån 1 Majtävlingen + Xtra-tävling prec Grimsta SAPK ABC Nat.
lör 6

-- Byggdag KrM fält C --

  Livgardet      
"-"

-- Hemortens Banor börjar  --

prec Hemmabana SPSF ABC  
sön 7 KrM fält C fält Livgardet Fältgruppen Sthlm ABCR KrM
lör 13 KrM PPC + Cupmatch PPC Hallsta Salems Pk   +Cup
sön 14 KrM PPC + Cupmatch PPC Hallsta Salems Pk   +Cup
tor 18

-- Byggdag ÖSM fält --

  Livgardet      
fre 19

-- Byggdag ÖSM fält --

  Livgardet      
lör 20  ÖSM fält fält Livgardet Fältgruppen Sthlm ABCR ÖSM
sön 21  ÖSM fält fält Livgardet Fältgruppen Sthlm ABCR ÖSM
tor 25 Grovfälten fält Rosersberg Rosersberg Pk ARM Nat.
lör 27  KrM prec A prec Snörom, Nacka Atlas Copco Pk ABC KrM
sön 28  KrM prec C prec Grimsta SthlmsPolisens Skf ABC KrM

Juni

   

   

   

  

   
lör 3

RM Magnumprecision

M-prec Borensberg Motala Pk M RM
sön 4

RM Magnumprecision

M-prec Borensberg Motala Pk M RM
"-" Fältserien 3 fält Livgardet Ballongbergets Skf ABCR Nat.
tis 6 Nationaldagssmällen

prec

Hacksjön Katarina Psf ABC Krets
"-" -- Hemortens Banor slutar --          
lör 10  500-Lappen prec Eggeby Upplands Väsby Psk ABC Nat.
sön 11 KrM fält B fält Grimsta SthlmsPolisens Skf B KrM
"-"

-- Stockholmsserien slutar  --

prec Föreningsvis Kretsen ABC Nat.
lör 17

-- SPSF Kretskonferens  --

         
"-" PPC-Cupmatch Grödinge PPC Hacksjön Grödinge Psk   Nat.
"-" Björkaträffen prec Björka/Djurås Gagnef Mockfjärd Psk ABC Nat.
sön 18 Dalaträffen fält Björka/Djurås Gagnef Mockfjärd Psk ABCR Nat.
"-"

-- SPSF Förbundsårsmöte  --

         
"-" PPC-Cupmatch Grödinge PPC Hacksjön Grödinge Psk   Nat.
   
   


LBL / 2017-06-03