TÄVLINGSPROGRAM 2018

Senast uppdaterad  18-04-09

Jan Feb Mar Apr Maj Jun
Som pdf-fil   som  Excel-fil
= ingår i Rankinglistan
Nya ändringar och tillägg
Tidigare ändringar och tillägg
Kretsutbildningar & -info
Utgåva 6
 

Januari

   

  

   

   

 

 

lör 6 Trettondagssmällen Kombi Enköping Pk ENA ABCRM  
lör 13 Stockholms Snabbserie 1 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk

C+Ö(CB)

Nat.

sön 14 VästbergaEken prec The Target Ekens Psf AB Krets
lör 20 Stockholms Snabbserie 2 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk

C+Ö(CB)

Nat.
sön 21 Kurs: Fortb. Tävl.arr. & Banlägg. utbildning Stockholm Kretsen    
lör 27 Stockholms Snabbserie 3 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk

C+Ö(CB)

Nat.
sön 28 Lilla Håtunaleken luft Håtuna Håtuna Pssk   Nat.

Februari

   

       

  

   
lör 3 Stockholms Snabbserie 4 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk C+Ö(CB) Nat.
sön 4 Kurs: Vapenkontrollant utbildning Stockholm Kretsen    
fre 9 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Stockholm Kretsen    
lör 10 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Stockholm Kretsen    
-"- Stockholms Snabbserie 5 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk C+Ö(CB) Nat.
sön 11 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Stockholm Kretsen    
-"- Vinterfält fält Faxan Skyttecentrum Uppsala-klubbar ABCR Nat.
lör 17 Stockholms Snabbserie 6 snabb Danicahallen, Lidingö Lidingö Ssk C+Ö(CB) Nat.
sön 18 Roslagsvintern fält Norrtälje Roslagens Ps ABCR Nat.
ons 21 Semlan        INSTÄLLD luft Brännkyrkahallen Katarina Psf luft  
lör 24 Grimsta Cup 1   (anm 9-10) spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C  

Mars

   

   

   

  

   
lör 10 Grimsta Cup 2   (anm 9-10) spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C  
sön 11 Militär Snabbmatch milsnabb Hallsta Salems Pk ABCR Krets
lör 17 Atlas-Snabben 1 milsnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR Krets
sön 18 KretsSeriefält 1 fält Dannemora Uppsalakretsen/DSsk ABCR  
lör 24 Snöbollen       FLYTTAS till 30/6 prec Sanda Skyttecenter Gripen Pk ABC Nat.
sön 25  Fältserien 1 fält Eggeby Upplands Väsby Psk ABCR Nat.
ons 28

-- KRETSENS ÅRSMÖTE --

  Karlberg Kretsen    

April

   

   

   

   

   
lör 7 Nationell Helmatch      INSTÄLLD nathelm Sanda Skyttecenter Handens Psk ABC Nat.
sön 8 Sveakombinationen prec Almnäs Pk Svea Ing 1 ABC Nat.
-"- Fyristräffen fält Ekebyboda Uppsala-klubbar ABCR Nat.
lör 14 Håtunaleken prec Håtuna Håtuna Pssk ABC Krets
sön 15 Atlas-Snabben 2 milsnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR Krets
-"- KretsSeriefält 2 fält Östhammar Uppsalakretsen ABCR  
lör 21 Mälarskottet vår prec Sätra Mälarhöjdens Ps C Krets
sön 22  Fältserien 2 fält Norrtälje Roslagens Ps ABCR Nat.
lör 28 Militär Snabbmatch      INSTÄLLD milsnabb Sanda Skyttecenter Handens Psk ABCR Nat.
"-" PPC-Cupmatch Haninge PPC Sanda Skyttecenter Pk Haningeskyttar   Nat.
sön 29 Grovfälten fält Rosersberg Rosersberg Pk ARM Nat.
"-" PPC-Cupmatch Haninge PPC Sanda Skyttecenter Pk Haningeskyttar   Nat.

Maj

   

   

   

 

   
tis 1 Majtävlingen + Xtra-tävling prec Grimsta SAPK ABC Nat.
lör 5

-- Byggdag KrM fält C --

  Livgardet      
-"- Uppsalaträffen prec Ekebyboda Uppsala HEF ABC Nat.
sön 6 KrM fält C fält Livgardet Fältgruppen Sthlm ABCR KrM
"-"

-- Hemortens Banor börjar  --

prec Hemmabana SPSF ABC  
tor 10

KrM Magnumpricken M4

M-prec Hacksjön katarina Psf M KrM
lör 12 KrM PPC + Cupmatch PPC Hallsta Salems Pk   +Cup
-"- ÖSM Mil. Snabbmatch MilSnabb Upplands Väsby UVPSK   ÖSM
sön 13 ÖSM Mil. Snabbmatch MilSnabb Upplands Väsby UVPSK   ÖSM
-"- KrM PPC + Cupmatch PPC Hallsta Salems Pk   +Cup
-"- Grimsta Cup 3   (OBS! Anm 17-18) spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C  
-"- KretsSeriefält 3 fält Marma Uppsalakretsen ABCR  
lör 19  KrM prec A prec Snörom, Nacka Atlas Copco Pk ABC KrM
sön 20  KrM prec C prec Grimsta SthlmsPolisens Skf ABC KrM
lör 26  ÖSM fält fält Hugelsta Sk.centrum Eskilstuna Pk ABCR ÖSM
sön 27  ÖSM fält fält Hugelsta Sk.centrum Eskilstuna Pk ABCR ÖSM

Juni

   

   

   

  

   
lör 2

RM Magnumprecision

M-prec Klinte Klinte Skyttegille M RM
sön 3

RM Magnumprecision

M-prec Klinte Klinte Skyttegille M RM
ons 6 Nationaldagssmällen

prec

Sanda, Handen Katarina Psf ABC Krets
"-" -- Hemortens Banor slutar --          
lör 9  500-Lappen prec Eggeby Upplands Väsby Psk ABC Nat.
sön 10 KrM fält B fält Grimsta SthlmsPolisens Skf B KrM
lör 16

KrM Magnumprecision M7

M-prec Sanda Skyttecenter Handens Psk M KrM
sön 17 Torsjösmällen prec Torsjöbanan Södertälje Pk ABC Nat
-"- KretsSeriefält 4 fält Ekebyboda Uppsalakretsen/UHF ABCR  
lör 30 Torrbollen prec Sanda Skyttecenter Gripen Pk ABC Nat.
   
   


LBL / 2018-04-09