TÄVLINGSPROGRAM 2018

Senast uppdaterad  17-11-13

Juli Aug Sept Okt Nov Dec
Som pdf-fil   som  Excel-fil
= ingår i Rankinglistan
Nya ändringar och tillägg
Tidigare ändringar och tillägg
Kretsutbildningar & -info
Utgåva 1
   

Juli

   

   

   

   

 

tis 10 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Skövde   ABCR SM
ons 11 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Skövde   ABCR SM
tor 12 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Skövde   ABCR SM
fre 13 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Skövde   ABCR SM
lör 14 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Skövde   ABCR SM
sön 15 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Skövde   ABCR SM
lör 28 SM PPC PPC Hagfors     SM
sön 29 SM PPC PPC Hagfors     SM

Augusti

 

 

 

   

 

lör 4 Militär Snabbmatch milSnabb Eggeby Upplands Väsby Psk ABCR Krets
sön 5 Salems Kombitävling prec &fält Hallsta Salems Pk A1&A2 Krets
lör 11 Atlas-Snabben 3 milSnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR Krets
"-"

- Landslagsuttagning fält -

fält Döderhult   BC  
"-"

Hemvärns-RM Pistol-88

HV Enköping Hemvärnet HV RM
sön 12

Hemvärns-RM Pistol-88

HV Enköping Hemvärnet HV RM
"-"

- Landslagsuttagning fält -

fält Döderhult   BC  
tor 16 EM PPC PPC S:t Olof     EM
fre 17 EM PPC PPC S:t Olof     EM
lör 18 Kretsprecision Lövsta prec Lövsta Lövsta Skf ABC Krets
"-" EM PPC PPC S:t Olof     EM
"-" SM Magnumfält M-fält

Gävleborg

  M SM
sön 19 Norrtäljeträffen fält Norrtälje Roslagens Ps ABCR Nat
"-" EM PPC PPC S:t Olof     EM
"-" SM Magnumfält M-fält

Gävleborg

  M SM
lör 25 Handen Open prec Sanda Handen Psk ABC Nat
sön 26 Fältserien 3 fält Berga Ballongbergets Skf ABCR Nat.

September

   

   

   

   

 

lör 1 KrM prec B prec Södertälje Södertälje Pk ABC KrM
"-"

- Sista ansökan tävling 2019 -

  Stockholmsklubbar Kretsen    
"-" PPC_Cupmatch Haninge PPC Sanda Skyttecenter Pk Haningeskyttar   Nat
sön 2 KrM Militär Snabbmatch MilSnabb Grimsta SAPK ABCR KrM
"-" PPC_Cupmatch Haninge PPC Sanda Pk Haningeskyttar   Nat
ons 5

- Planeringsmöte för arrangörer -

  Kansliet Kretsen    
lör 8 ÖSM  precision prec     ABC ÖSM
sön 9 ÖSM  precision prec     ABC ÖSM
lör 15 Nybörjarskjutning prec &f ält Grimsta Sthlmspolisens Skf C Krets
"-" ÖSM PPC PPC       ÖSM
sön 16 Grimstaträffen prec Grimsta Sthlmspolisens Skf ABC Nat
"-" ÖSM PPC PPC       ÖSM
lör 22 Mälarskottet höst prec Sätra Mälarhöjdens Ps C Krets
sön 23 KrM fält A / Höstsaluten fält Hallsta Salems Pk ABCR KrM+nat
lör 29 Årets Rekryt kombi Furutorp Lidingö Ssk C Nybörjare
"-" KrM Nationell Helmatch NatHelm Snörom Atlas Copco Pk ABC KrM
sön 30 KrM fält R fält Lövsta Lövsta Skf BCR KrM

Oktober

   

   

   

   

 

lör 6 Sveaskottet prec Almnäs Pk Svea Ing 1 ABC Nat
sön 7 Katarinaträffen fält Hacksjön Katarina Psf ABCR Nat
lör 13 Höstlövet prec Hacksjön Gripen Pk ABC Nat
sön 14 Eggebyträffen fält Eggeby Upplands Väsby Psk ABCR Krets
lör 20 Livlinan prec Hacksjön Katarina Psf ABC Krets
lör 27 Fältserien 4  (Final) fält Hacksjön Gripen Pk ABCR Nat.
sön 28 Fältserien 4  (Final) fält Hacksjön Gripen Pk ABCR Nat.

November

   

   

   

   

  

fre 2 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Stockholm Kretsen    
lör 3 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Stockholm Kretsen    
sön 4 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Stockholm Kretsen    

December

   

   

   

   

  

lör 2 KrM Luftpistol Luft Håtuna Håtuna Pssk Luft KrM
             
             

    

                    


Uppdaterad 2017-11-13
Av Lars B Lundqvist