Kretsmästare 2012

LBL / 2014-03-15

KRETSMÄSTERSKAP  FÄLTSKJUTNING

Vapengrupp

Skytt

Förening

Datum

Plats

Resultat

Särskj.

A

Thomas Karlsson Salems Pk

19/8

Hallsta

48/27

-

Lag A T Karlsson+B Segendorff+M Selander Salems Pk "

"

139/79 -

B

Torbjörn Hamrén Lövsta Skf

22/4

Södertälje

70/25

JA

Lag B P Carlsson+P Skottke+T Hamrén Lövsta Skf "

"

206/60 -

C

Thomas Hämäläinen Atlas Copco Pk

14/4

Sundby

48/23

JA

Lag C T Beck+J Hübner+T Karlsson Salems Pk " " 143/69 -
Damer Liselott Såmark ShlmsPolisens Skf " " 48/23 -
Lag Damer A Törnqvist+H Eriksson Lövsta Skf " " 92/46 -
Juniorer Anders Blix Lövsta Skf " " 38/21 -
Vet. Y Anders Gawell Salems Pk " " 48/23 -
Vet. Ä Curt Johansson Atlas Copco Pk " " 48/23 -
Lag Vet A Gawell+J-Å Lindström Salems Pk " " 93/44 -

R

Thomas Beck Salems Pk

9/9

Lövsta

48/27

-

Lag R N Blomgren+P Carlsson+P Carlsson Lövsta Skf "

"

136/77 -

 

KRETSMÄSTERSKAP  PRECISIONSSKJUTNING

Vapengrupp

Skytt

Förening

Datum

Plats

Resultat

Särskj.

A

Patrik Skottke Lövsta Skf

26/5

Snörom

330+141

-

Lag A R Carlsson+L-E Myrberg+C Bjerkeng Elitskyttesällskapet "

"

978 -

B

Joachim Norberg

Atlas Copco Pk

8/9

Södertälje

335+138

-

Lag B H Otterbeck+T Lenell+J Norberg Atlas Copco Pk  "

"

981 -

C

Patrik Skottke Lövsta Skf

27/5

Grimsta

342+143

-

Lag C J O'Konor+R Hellström+J Norberg Atlas Copco Pk " " 1005 -

Damer

Liselott Såmark ShlmsPolisens Skf "

"

329+141 -
Lag Damer L Bodin+L Såmark ShlmsPolisens Skf " " 658 -
Vet. Y Lennart Rehnström ShlmsPolisens Skf " " 338+140 -
Vet. Ä Thomas Brandt Pk Svea Ing 1 " " 325+139 -
Lag Vet. K Praméus+L Rehnström ShlmsPolisens Skf " " 666 -

 

KRETSMÄSTERSKAP MILITÄR SNABBMATCH

Vapengrupp

Skytt

Förening

Datum

Plats

Resultat

Särskj.

A

Pelle Carlsson Lövsta Skf

23/9

Grimsta

535

-

B Lennart Rehnström ShlmsPolisens Skf "

"

552 -
C Pelle Carlsson Lövsta Skf "

"

573 -

 

KRETSMÄSTERSKAP PPC

Vapengrupp

Skytt

Förening

Datum

Plats

Resultat

Särskj.

R1500

Conny Kristensson Grödinge Psk

2/6

Hallsta

1476

-

P1500 Thomas Beck Salems Pk "

"

1477 -
Open Jim Forsberg Rosersberg Pk "

"

586 -
SR 4" Conny Kristensson Grödinge Psk "

"

476 -
SR 2,75" Jim Forsberg Rosersberg Pk "

"

472 -
SP 5" Peter Holmgren Svartsjö Pk "

"

586 -
SP 5" FR Peter Holmgren Svartsjö Pk "

"

476 -

 

KRETSMÄSTERSKAP LUFTPISTOL

Vapengrupp

Skytt

Förening

Datum

Plats

Resultat

Särskj.

Öppen

Joackim Norberg Atlas Copco Pk

8/12

Brännk.hallen

380

-

Lag Ö J Norberg+J Otterbeck+A Miranda Atlas Copco Pk "

"

1096 -
Damer Tessi Engström ShlmsPolisens Skf "

"

367 -
Lag damer M Rolin+L Kröckel Salems Pk "

"

712 -
Vet Y Per Örneblad Katarina Psf "

"

356 -
Vet Ä Stig Arksand Katarina Psf "

"

355 -
Lag Vet. S Arksand+P Janver Katarina Psf "

"

698 -

 

KRETSMÄSTERSKAP SPRINGSKYTTE Inställt

Vapengrupp

Skytt

Förening

Datum

Plats

Resultat

Särskj.

 

   

 

 

 

 

 

KRETSMÄSTERSKAP SKIDSKYTTE

Vapengrupp

Skytt

Förening

Datum

Plats

Resultat

Särskj.

Öppen C

Conny Rosén ShlmsPolisens Skf

18/2

Risbyle

49,11

-

H60/70 Lennart Rehnström ShlmsPolisens Skf "

"

50,08 -

 

KRETSMÄSTERSKAP NATIONELL HELMATCH

Vapengrupp

Skytt

Förening

Datum

Plats

Resultat

Särskj.

Öppen

Patrik Skottke Lövsta Skf

30/9

Grimsta

549

-

Lag P Carlsson+T Hamrén+P Skottke Lövsta Skf "

"

1610 -