Resultatredovisningen 2014

LBL / 2015-11-18

Åke Nordins resultatsida

 

KRETS- & LANDSDELSMÄSTERSKAP

Tävling

Tävlingstyp

Datum

Download
KrM i luftpistol  (prel) SPSF 6/12 KrM-LP
KrM Militär Snabbmatch kombi 25/10 KrMMilSnb
KrM Springskytte spring 11/10 KrMspring
KrM Nationell Helmatch NatHelm 11/10 KrMNatHelm
KrM fält R fält 5/10 KrMfaltR
KrM prec B prec 28/9 KrMprecB
ÖSM i PPC PPC 20-21/9 ÖSM-PPC
KrM fält A / Höstsaluten fält 14/9 KrMfaltA
ÖSM Militär Snabbmatch kombi 13/9 OSMMilSnb
ÖSM i precision prec 6-7/9 ÖSMprec
FörsvarsM i fält fält 24/8 FörsvM
SM i Magnumfält M 9-10/8 SM-MagFlt
SM i PPC PPC 25-27/7 SM-PPC
SM Militär Snabbmatch + prec & fält  (rev 3) MilSnabb+prec+fält 2-6/7 SMprecflt (9,8MB)
KrM i Magnumfält M 28/6 KrM-MagFlt
KrM fält B+C /Sveaträffen fält 1/6 KrMfaltBC
KrM prec A prec 31/5 KrM precA
KrM i PPC PPC 31/5 KrM-PPC
ÖSM fält fält 24-25/5 ÖSM-fält
KrM prec C prec 18/5 KrMprecC
DM i Luftpistol sport 26/1 DM_Luft

 

KRETSTÄVLINGAR

Fält- & precisionstävlingar

Tävlingstyp

Datum

Download
Hacksjömörkret mörkerfält 22/11 H-mörker
LP-Stafetten sport 12/11 LP-Stafett
Eggebyträffen fält 19/10 Eggebyträff
Livlinan prec 18/10 Livlinan
Katarinaträffen fält 12/10 Katarinaträff
Årets Rekryt prec+tillämpn.ser. 4/10 Årets Rekryt
Nya Handen Open prec 27/9 Handen Open
Mälarskottet höst prec 20/9 Mskott-09
Eggebysmällen prec 13/9 Eggebysmäll
Grimstaträffen prec 31/8 Grimstaträff
Sveaskottet prec 30/8 Sveaskottet
Nybörjarskjutning prec+fält 30/8 Nybörjarskj
Kretsprec Lövstapricken prec 16/8 Lövstaprick
500-Lappen prec 14/6 500-Lappen
Grimsta Open spring 14/6 GrimstaOpen
Nationaldagssmällen prec 6/6 Natdagssmäll
Grovfälten Mfält 29/5 Grovfälten
Majtävlingen
Nostalgitävlingen
prec 1/5 Majtavling
Nostalgitavl
Sveakombinationen prec 27/4 Sveakombi
Mälarskottet vår prec 26/4 Mskott-04
Håtunaleken prec 12/4 Håtunalek
Snabbserien 2014, Sammanställning duell 26/1 Snabb-smst
Snabbserien omg 5 duell 8/2 Snabb-5
Snabbserien omg 4 duell 1/2 Snabb-4
Snabbserien omg 3 duell 25/1 Snabb-3
Snabbserien omg 2 duell 18/1 Snabb-2
Snabbserien omg 1 duell 11/1 Snabb-1
       

PPC-Tävlingar

Tävlingstyp

Datum

Download
StockholmsCupen slutresultat PPC 21/9 StoCup-res
StockholmsCupen omg 11 PPC 21/8 StoCup-11
StockholmsCupen omg 8 PPC 18/6 StoCup-8
StockholmsCupen omg 7 PPC 12/6 StoCup-7
StockholmsCupen omg 5+6 PPC 4+5/6 StoCup-5+6
StockholmsCupen omg 4 PPC 27/5 StoCup-4
StockholmsCupen omg 3 PPC 21/5 StoCup-3
StockholmsCupen omg 2 PPC 13/5 StoCup-2
StockholmsCupen omg 1 PPC 7/5 StoCup-1

 

TÄVLINGAR UTOM KRETSEN

Tävling

Tävlingstyp

Datum

Download
Kretsfält 5, Ekebyboda fält 21/9 Kretsfält 5
Örebroträffen fält 30/8 Örebroträff
RiksHemVärnschefsMästerskap MilSnabbM 10/8 RHVcM_milsn
RiksHemVärnschefsMästerskap fält 10/8 RHVcM_flt
Myrgårdsknallen, Söderhamn fält 20/7 Myrgårdsknall
Gunsmoke, Ekebyboda Blandfält 29/6 Gunsmoke
ÅterTräffen, Sandviken M-fält 8/6 ÅterTräff
MaltTräffen, Sandviken M-fält 7/6 MaltTräff
Daldansen, Hedemora  (prel) fält 18/5 Daldansen
ReitoRöken M-fält 27/4 Reitoröken
LusSmällen M-fält 26/4 Lussmallen
Vårfältskjutning Örebro fält 30/3 Vårfält_Örebro
Kretsfält 1, Dannemora fält 16/3 Kretsfält 1