Resultatredovisningen 2018

LBL / 2018-02-14

Åke Nordins resultatsida

 

KRETS- & LANDSDELSMÄSTERSKAP

Tävling

Tävlingstyp

Datum

Download
KrM Luftpistol SPSF Luft 1/12 KrM-LP
KrM Springskytte spring 20/10 KrMspring
ÖSM Magnumfält M-fält 7/10 ÖSM-Magfält
KrM fält R fält 30/9 KrMfaltR
KrM Nationell Helmatch NatHelm 29/9 KrMNatHelm
KrM fält A / Höstsaluten fält 23/9 KrMfaltA
ÖSM PPC PPC 15-16/9 ÖSM-PPC
ÖSM precision prec 8-9/9 ÖSMprec
KrM Militär Snabbmatch milsn 2/9 KrMMilSnb
KrM precision B prec 1/9 KrMprecB
SM Magnumfält M-fält 18-19/8 SM-MagFlt
EM PPC PPC 16-18/8 ÖSM-PPC
SM PPC PPC 28-29/7 SM-PPC
SM Precision prec 12-15/7 SM_prec
SM Fält fält 12-15/7 SM_fält
SM Militär Snabbmatch kombi 10-11/7 SM_MilSn
KrM fält B fält 10/6 KrMfältB
RM Magnumprecision M-prec 2-3/6 RMmagprec
ÖSM fält fält 26-27/5 ÖSM fält
KrM prec C prec 20/5 KrMprecC
KrM prec A prec 19/5 KrM precA
KrM PPC PPC 12-13/5 KrM PPC
ÖSM Militär Snabbmatch kombi 12-13/5 ÖSMMilSnb
KrM Magnumfält M4 / Magnumpricken M-fält 10/5 KrMmagflt1
KrM fält C fält 6/5 KrMfaltC
KrM Magnumfält M6 M-fält 21/10 KrMmagflt6
SM Springskytte spring 26/8 SpringSM
KrM Magnumprec. M7 M-prec 29/4 KrMmagprec
KrM Magnumfält M5 (Groveken 3) M-fält 29/10 KrMmagflt3
       

 

KRETSTÄVLINGAR

Fält- & precisionstävlingar

Tävlingstyp

Datum

Download
Snabbserien Smst 1-5  prel duell 10/2 Snabb-smst
Snabbserien omg 5  prel duell 10/2 Snabb-5
Snabbserien omg 4  prel duell 3/2 Snabb-4
Snabbserien omg 3  prel duell 27/1 Snabb-3
Snabbserien omg 2  prel duell 20/1 Snabb-2
VästbergaEken  prel Prec 14/1 V-Eken
Snabbserien omg 1  prel ver 2 duell 13/1 Snabb-1
Grimsta Cup 5 / avslutning spring 24/11 GrimstaCup5
Grimsta Cup 4 spring 17/11 GrimstaCup4
Fältserien 4 / Final fält 27-28/10 Fältserie-4
Lyckträffen snabb 21/10 Lyckträffen
Livlinan prec 20/10 Livlinan
Eggebyträffen fält 14/10 Eggebyträff
Höstlövet prec 13/10 Höstlövet
Katarinaträffen fält 7/10 Katarinaträff
Sveaskottet prec 6/10 Sveaskottet
Årets Rekryt kombi 29/9 ÅretsRekryt
Mälarskottet höst prec 22/9 Mskottet-h
Grimstaträffen prec 16/9 Grimstaträff
Nybörjarskjutning kombi 15/9 Nybörjarskj
Fältserien 3 fält 26/8 Fältserie-3
Handen Open prec 25/8 HandenOpen
Norrtäljeträffen fält 19/8 Norrtäljetr
Kretsprecision Lövsta prec 18/8 KretsprecL
Atlas-Snabben 3 milsn 11/8 AtlasSnabb3
Salems Kombitävling kombi 5/8 SalemKombi
Militär Snabbmatch UVPSK milsn 4/8 MilSnUVPSK
Torsjösmällen prec 17/6 Torsjösmällen
500-Lappen prec 9/6 500-Lappen
Nationaldagssmällen prec 6/6 NatDagSm
Grimsta Cup 3 spring 13/5 GrimstaCup3
Majtävlingen
Nostalgitävlingen
prec 1/5 Majtävling
Xtratävling
Grovfälten fält 29/4 Grovfälten
Militär Snabbmatch HPSK milsn 28/4 MilSnHPSK
Fältserien 2 fält 22/4 Fältserie-2
Mälarskottet vår prec 21/4 Mskottet-v
Atlas-Snabben 2 milsn 15/4 AtlasSnabb2
Håtunaleken prec 14/4 Håtunalek
Sveakombinationen prec 8/4 Sveakombi
Nationell Helmatch HPSK NatHelm 7/4 NatHelmHPSK
Fältserien 1 fält 25/3 Fältserie-1
Snöbollen prec 24/3 Snöbollen
Atlas-Snabben 1 milsn 17/3 AtlasSnabb1
Militär Snabbmatch Salem milsn 11/3 MilSnSalem
Grimsta Cup 2 spring 10/3 GrimstaCup2
Grimsta Cup 1 spring 24/2 GrimstaCup1
Semlan luft 21/2 Semlan
Roslagsvintern fält 18/2 Roslagvinter
Snabbserien sammanställning duell   Snabb_1-6
Snabbserien omg 6 duell 17/2 Snabb-6
Snabbserien omg 5 duell 10/2 Snabb-5
Snabbserien omg 4 duell 3/2 Snabb-4
Snabbserien omg 3 duell 27/1 Snabb-3
       
       
       

PPC-Tävlingar

Tävlingstyp

Datum

Download
PPC-Cupmatch Haninge 4 PPC-cup 2/9 PPCcupHaninge4
PPC-Cupmatch Haninge 3 PPC-cup 1/9 PPCcupHaninge3
PPC-Cupmatch Salem PPC-cup 12-13/5 PPCcupSalem
PPC-Cupmatch Haninge 2 PPC-cup 29/4 PPCcupHaninge2
PPC-Cupmatch Haninge 1 PPC-cup 28/4 PPCcupHaninge1
       
       

 

TÄVLINGAR UTOM KRETSEN

Tävling

Tävlingstyp

Datum

Download
Första Chansen  ver 2 prec 3-4/2 FörstaChans
Nyårsdundret Mag.fält 6/1 Nyårsdunder
13-Dagssmällen  m prispengar  prel kombi 6/1 13-dagssmäll
13-Dagssmällen  - Dagens skytt   6/1 Dagens Skytt