TÄVLINGSPROGRAM 2022

Senast uppdaterad  22-01-12

Jan Feb Mar Apr Maj Jun
Som pdf-fil   som  Excel-fil
= ingår i Rankinglistan
Nya ändringar och tillägg
Uppsalakretsens tävlingar
Kretsutbildningar & -info
Utgåva 4
 

Januari

   

  

   

   

 

 

sön 16 Lasse Rang MagPrecSerie M-prec Faxan Upsala SpSk M1-M8  

Februari

   

       

  

   
sön 13 Lasse Rang MagPrecSerie M-prec Faxan Upsala SpSk M1-M8  
sön 20 Vinterfält fält Faxan Upsala SpSk ABCR  

Mars

   

   

   

  

   
sön 13 Salemsnabben milsnabb Hallsta Salems Pk ABCR  
-"- Lasse Rang MagPrecSerie M-prec Faxan Upsala SpSk M1-M8  
-"- Kretsfält 1 fält Dannemora Dannemora Sk ABCR  
tor 25

-- KRETSENS ÅRSMÖTE --

  e.s.o. Kretsen    
sön 27 Banfälten UV fält Eggeby Upplands Väsby Psk ABCR  

April

   

   

   

   

   
lör 2 KRM MagPrec/Magnumpricken M-prec Hacksjöbanan Katarina Psf M4  
sön 3 Fyristräffen fält Uppsala Upsala SpSk ABCR  
lör 9 Katarinaprecision prec Hacksjöbanan Katarina Psf ABC  
sön 10 Atlas-Snabben vår milsnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR  
-"- Kretsfält 2 / KrM R fält Marma ÄPK/TPSK/Råsbo ABCR  
mån 18 HåtunaLeken prec Norränge, Håtuna Håtuna Pssk ABC  
lör 23 Mälarskottet vår prec Sätra Mälarhöjdens Ps C  
sön 24 Roslagsvåren fält Norrtälje Roslagens Ps ABCR  
-"- Kretsfält 3 / KrM B fält Östhammar Östhammar Pk ABCR  
lör 30 KrM PPC PPC Hallsta Salem Pk    
-"- Sveakombinationen prec Almnäs Pk Svea Ing 1 ABC  

Maj

   

   

   

 

   
sön 1 KrM PPC PPC Hallsta Salems Pk    
-"-  Majtävlingen + Xtra-tävling prec Grimsta SAPK ABC  
lör 7 ÖSM Mil. Snabbmatch MilSnabb        
sön 8 ÖSM Mil. Snabbmatch MilSnabb        
lör 14

Byggdag KrM Fält C

fält Livgardet Kretsen/Fältgruppen ABCR  
sön 15  KrM fält C fält Livgardet Kretsen/Fältgruppen ABCR  
lör 21  ÖSM fält fält     ABCR  
sön 22  ÖSM fält fält     ABCR  
tor 26 KrM Magnumprecision M-prec Sanda Handens Psk M7  
lör 28  Skvalpskottet prec Nynäshamn Nynäshamns APK ABC  
-"- Uppsalaträffen prec Uppsala Uppsala HF ABC  
sön 29 KrM fält B fält Grimsta SthlmsPolisens Skf B  

Juni

   

   

   

  

   
lör 4

SM Magnumprec.

M-prec     M  
-"-  500-Lappen prec Eggeby Upplands Väsby Psk ABC  
sön 5

SM Magnumprec.

M-prec     M  
mån 6 Nationaldagssmällen

prec

Hacksjöbanan Katarina Psf ABC  
lör 11 ÖSM PPC PPC        
-"- KrM prec A prec Snörom Atlas Copco Pk A  
sön 13 ÖSM PPC PPC        
-"- KrM prec C prec Grimsta SthlmsPolisens Skf ABC  
lör 18 Kretskonferens     SPSF    
sön 19 Förbundsmöte     SPSF                  
-"- Kretsfält 4 / KrM C fält Uppsala Uppsala HF ABCR  
sön 26 Baksmällan prec Östhammar Östhammar Pk ABC  
   
   


LBL / 2022-01-12